VERDİĞİMİZ KURSLAR
 
KURS KAYITLARI
 
SERPER BİLGİSAYAR
 
 
 
SINAV TARİHLERİ
 
Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Sınavları


Sertifika Sınavları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce her iki ayda bir yapılmaktadır. Sınav tarihleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan diğer sınavların tarihlerine göre ayarlandığından belirli bir takvim yoktur. İki aylık dönemlerde sınav yapılamktadır.

Sınav tarihi belirlendiği sitemiz aracılığıyla ayrıca kurs binamızda asılarak öğrencilerimize duyurulmaktadır.

Sınav yeri genelde merkezi bir okulda yapılmaktadır. öğrenclerin ulaşımının kolay olabileceği bir okulda hafta sonunda( cumartesi) günü saat 09.00'

Her iki ayda bir yapılan Sertifika Sınavları iki aşamalı bir sınav sistemidir. Bu aşamalardan biri olan test sınavı toplam 125 soru üzerinden yapılmaktadır. Bu sınav 120 dk. sürmekte ve yanlış cevaplar dikkate alınmamaktadır.

NOT: Yanlış cevaplar dikkate alınmayacağından öğrencilerimizin boş bırakmamalarını hatırlatmak istiyoruz.

Yazılı sınavdan başarılı olan öğrenciler, aynı gün içerisinde uygulama sınavı için SERPER BİLGİSAYAR Eğitiminda sınava alınmaktadır. Bu sınavda ise verilen soruları bilgisayarda uygulama olarak yapmak esastır. Sınavda 4 farklı bölümden (Windows, Word, Excel, Powerpoint) uygulama soruları cevaplanacaktır.

Öğrencinin sınavlardan başarılı olabilmesi için her iki sınavdan da barajı aşmaları (45 puan) gerekmektedir. Sertifika notu ise her iki sınavın aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır. Hesaplanan not sertifika üzerinde belirtilmektedir. 

NOT: Öğrenci Sertifika sınavlarından başarılı olduğu taktirde en geç 15 gün içerisinde sertifikalar hazırlanıp öğrencilere teslim edilir.

 
 
DUYURULARIMIZ
 
BİREYSEL EĞİTİMLER
 
GRUP EĞİTİMİ
 
MAIL ILETISIM
 
İLETİŞİM
 
HABERDAR OLUN
Kurslarımız ve özel eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bize form isteği bırakınız.