VERDİĞİMİZ KURSLAR
 
KURS KAYITLARI
 
SERPER BİLGİSAYAR
 
 
 
İŞLETMENLİK (OPERATÖRLÜK) Eğitimi
 
KURS GÜN VE SAATLERİ
GÜNLER
SABAH
ÖĞLE
AKŞAM
PAZARTESİ
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
SALI
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
ÇARŞAMBA
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
PERŞEMBE
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
CUMA
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
CUMARTESİ
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
PAZAR
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
Kurs Süresi: 160 Saat
Kurs sonunda yapılan sınava göre MEB Onaylı Sertifika verilecektir.
 
KURS İÇERİĞİ
Bilgisayar Eğitimi Gerekli Ön Bilgi:
Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi Bilgisayar kullanan yada kullanmak isteyen herkese hitap eden bir programdır. Bilgisayar işletmenliği Eğitimi içerisinde Windows, Word, Excel, Powerpoint ve İnternet öğrenerek işyerlerinizde veya günlük çalışmalarınızda daha verimli olabilirsiniz. Evde, işyerinde ve Internet'te dijital medyanın heyecan verici dünyasını keşfedin. Fotoğraf, müzik, video, bilgisayar oyunları ve daha birçok dijital medya kullanımının tadını çıkarın. Dosyaları, fotoğrafları, müzik parçalarını, hatta yazıcı ve Internet bağlantınızı özel ve güvenli bir ağ üzerinden paylaşın.

Windows işletim sistemi:

Bilgisayar kavramı, Farenin kullanılması, Masa üstü kavramı, Editör işlemleri, Başlat düğmesi ve özelleştirilmesi, Görev çubuğu ve özellikleri, Windows gezgini, Denetim masası özellikleri ve ayarları program ve yazıcı yükleme kaldırma, Donatılar ağ komşuları sistem araçları geri dönüşüm kutusu ayarları.

Masaüstü Simgeler:
Masaüstü hızlı görmek, Başlat menüsü ve görev çubuğu, Hızlı başlat çubuğu, Yeni araç çubuğu oluşturmak, Başlat menüsünü özelleştirmek, Bilgisayarın kapatılması, Pencere kavramı, Pencereleri masaüstüne yerleştirmek, Menüleri ve araç çubuklarını kullanmak, Çoklu pencere, Program çalıştırmak, En sık kullanılanlar menüsü.

Windows gezgini:
Dosya kavramı, Klasör kavramı, Dosya ya da klasörleri kopyalamak, Dosya ya da klasörleri taşımak, Dosya ya da klasörleri silmek, Silinen dosya ya da klasörleri geri almak, Programları silmek, Dosya ve klasörlerin sıkıştırılması, Windows öğelerini eklemek ya da kaldırmak, Dosya arama.

Denetim masası:
Tarih saat ve bölgesel dil ayarları, Klavye ayarları, Fare ayarları, Ekranı kaydırma ölçüsünü ayarlamak, Yazı tipi ayarları, Görüntü ayarları, Duvar kağıtları, Ekran koruyucuları, Windows temalarını değiştirmek, Ekran çözünürlüğünü ayarlamak, Klasör seçeneklerini ayarlamak, Bilgisayarınız hakkında bilgi almak, Yazıcı yükleme, Dosyalar hakkında ayrıntılar almak, Gizli dosyaları görmek, Dosya uzantılarını değiştirmek, Hesap makinesi, Not defteri, Paint, Wordpad, Disk birleştirici, Sistem geri yüklemek.

Microsoft word:
Kelimi işlemcisinin yapısı menüler araç çubukları doküman oluşturma ve kaydetme metin içerisinde yazıyı biçimlendirme bir metni sözcüğü ya da nesneyi kesip kopyalayıp yapıştırmak resim, tarih, sayfa numarası gibi otomatik olarak değişen alanlar eklemek farklı görünümlerde çalışmak stilleri kullanmakta tablo ve sütun oluşturmak nesnelere ile çalışmak metinler veya dosyalar arasında bağlantılar dökümanı bastırmak veya kaynaklara gönderebilmek.

Dosya işlemleri:
Word nedir? Word programı nasıl çalıştırılır, Durum çubuğu ve görüntüleme öğeler, Belgi üzerinde hızlı hareket etme, Fare ile metin seçme, Yapılan işlemi geri alma, Yeni dosya açma, Şablonlardan yeni dosya açma, Var olan bir belgenin kopyasından yeni dosya açma, Dosyayı kaydetme, Değişiklikleri kaydetme, Açık tüm dosyaları kaydetme, Dosyaları farklı kaydetme, Dosyaları parolalı kaydetme, Açık olan dosyalar arasında geçiş yapma, Dosya arama, Dosyaları kapatma.

Metin biçimlendirme:
Stil kullanarak metni biçimleme, Yazı tipini değiştirme, Metnin rengini değiştirme, Metnin satır aralığını belirleme, Biçim kopyalama, Büyük küçük harf değiştirme, Metni hizalama, Metni girintileme, Sekme (Tab) duraklarını ayarlama, Satır ve sayfa sonu ayarları.

Bulma-Değiştirme-Kopyalama- Taşıma:
Kelime bulma, Detaylı arama, Kopyalama, Taşıma, Özel yapıştırma seçenekleri.

Tablolama:
Sayfa yapısı, Dosyaların yazdırılması, Word belgelerini görüntüleme, Açıklama ekleme, değiştirme, kaldırma.

Otomatik Düzeltme:
Otomatik düzeltme oluşturma, Otomatik metin oluşturma, Yazı denetimi yapma ve yazım klavuzu.

Nesne Ekleme:
Resim ve çizim nesnesi ekleme, Düzenleme, Kopyalama, Kenarlık ekleme, Kesme ekleme, Tarih ve saat ekleme, Dipnot ekleme silme, Dizin ve içindekiler tablosu oluşturma.

Çizim Yapma Ve Çizim Araçlarının Kullanımı:
Çizim tuvali, Çizim araç çubukları, Çizim nesneleri yerleştirme, Hizalama düzenleme, Efektler verme, Çizim nesnesini düzenlemede kullanılan simgeler.

Çizim Nesneleri Ekleme:
Word art araç çubuğu, Kuruluş şeması nesnesi ekleme, Kuruluş seması araçları, Diyagram ekleme.

Adres Mektup Birleştirme:
Adres mektup birleştirme işlemi. Adres mektup birleştirme araç çubuğunu görüntülemek kaldırmak.

MICROSOFT EXCEL:
Genel konu başlıkları yeni bir çalışma sayfası açılması hücreleri tanıma ve veri girişi yapma verileri kopyalama taşıma ve çoğaltma formül satırı nedir? Birden fazla çalışma sayfası ile çalışmak yeni satır ve sütun eklemek formül üretmek ve formüllerle çalışmak. Otomatik hesaplama formül çoğaltma hücreleri biçimlendirme tablolar hazırlama veriyi sıralama, süzme grafikler oluşturmak ve düzenlemek çalışma sayfasını baskıya hazır hale getirme..

Excel'e Giriş:
Excel nedir? Nasıl çalıştırılır? Veri bilgi girme, Formül düzenleme, Formül oluşturma, Dizi formül oluşturma, Satır ekleme, Sütun ekleme, Satır ve sütunlarla çalışma, Sütun ve satırları gösterme gizleme, Satır ve sütun hücre silme, Değerleri taşıma yöntemi ile ekleme, Hücredeki içeriği biçimi ya da açıklamayı temizleme.

Çalışma Sayfaları:
Çalışma kitabında sayfaları seçme, Çalışma kitabında sayfalar arasında geçiş yapma, Çalışma sayfalarına isim verme sayfa isimlerini değiştirme, Çalışma sayfalarına renk verme, Çalışma sayfası ekleme, Çalışma sayfa sayısını ayarlama, Çalışma sayfalarını silme, Çalışma sayfalarını gösterme gizleme, Çalışma sayfalarının arka planına resim ekleme, Çalışma sayfalarını taşıma, Çalışma sayfalarını kopyalama, Çalışma sayfalarını koruma, korumayı kaldırma.

Hücrelerin Biçimlendirilmesi:
Yazı tipini boyutunu biçimini değiştirme, Biçimlendirme araçlarıyla çalışma, Değerleri hizalama, Dolgu desen rengi belirleme, Kenarlık ekleme kaldırma, Koşullu biçimlendirme yapma, Sayısal değerlerle çalışma, Tabloları otomatik biçimlendirme.

Hücre Açıklamaları Ve Adları:
Hücreye açıklama ekleme, Hücredeki açıklamaları düzenleme, Açıklamaları silme, Açıklamaları kopyalama, Açıklama pencerelerini görüntüleme gizleme, Hücre etiketlerini formüllerde kullanma.

Veri ve Listelerle Çalışma:
Hücrelere veri bilgi girişini denetleme, Veri bilgi doğrulama seçenekleri, Doğrulama için hata uyarısı belirleme, Doğrulama için girdi iletisi belirleme, Hücrelere açılır liste ekleme, Hücredeki listeden veri alma hücredeki veriyi doldurma, Hücredeki veri ve formülleri koruma, Arama yapma değiştirme yapma.

Çalışma Sayfası Görünümleri:
Sayfa sonlarını görüntüleme gizleme, Formülleri görüntüleme gizleme, Klavuz çizgilerini görüntüleme gizleme, Klavuz çizgilerinin rengini belirleme, Satır sütun başlıklarını görüntüleme gizleme, Yatay, dikey kaydırma çubuklarını görüntüleme gizleme, Formül çubuğunu durum çubuğunu görev bölmesini görüntüleme gizleme.
İşletmenlik (MEB) Eğitimi
İleri Excel (110 fonksiyon) Eğitimi
İleri Excel (VBA) Eğitimi
10 Parmak EğitimiPowerpoint Sunum Eğitimi
Visual Basic.NET (MEB) Eğitimi
İleri Visual Basic.NET 2017 Eğitimi
Java Programlama Eğitimi
Fortran Eğitimi
Dev C/C++ Eğitimi
Bilgisayarlı Muhasebe (MEB) Eğitimi
Autocad (MEB) Eğitimi
Grafikerlik (Hızlandırılmış) Eğitimi
Photoshop CC 2018 Eğitimi
Coreldraw 2018 Eğitimi
Web Tasarım (Html/Css/Js) Eğitimi
Web Programlama (PHP) Eğitimi
Web Tasarım Wordpress Eğitimi
Javascript, JQuery Eğitimi
Temel Elektronik Eğitimi
Pardus - Ubuntu Eğitimi
KALI - Backtrack - Linux Eğitimi
SPSS - MiniTAB Eğitimi
Pic - Robotik Eğitimi
Donanım - Teknik Servis Eğitimi
PLC Eğitimi
Cisco Tracer Router (CCNA) Eğitimi
Ağ Tanıtım (Network) Eğitimi
Beyaz Hacker (CEH10) Eğitimi
SQLite - MySQL - ACCESS Eğitimi
Ölçme ve Arıza Tespit Eğitimi
 
 
DUYURULARIMIZ
 
BİREYSEL EĞİTİMLER
 
GRUP EĞİTİMİ
 
MAIL ILETISIM
 
İLETİŞİM
 
HABERDAR OLUN
Kurslarımız ve özel eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Ders İsteği Formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.