VERDİĞİMİZ KURSLAR
 
KURS KAYITLARI
 
SERPER BİLGİSAYAR
 
 
 
İLERİ EXCEL Eğitimi
 
KURS GÜN VE SAATLERİ
GÜNLER
SABAH
ÖĞLE
AKŞAM
PAZARTESİ
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
SALI
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
ÇARŞAMBA
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
PERŞEMBE
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
CUMA
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
CUMARTESİ
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
PAZAR
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
Kurs Süresi: 30 Saat
SERPER Onaylı Sertifika verilecektir.
 
KURS İÇERİĞİ
İleri Excel Eğitimi :
Excel kullanmayı biliyorsunuz. Ama sizin yapmak istediklerinizi artık normal yollarla yapamıyorsunuz. İleri Excel Eğitimimuzda Excel'in derinlerine iniyoruz. Excel'in profesyonel özellikleri ile işlerinizi daha kolaylaştıracaksınız. Makrolar ile işlerinizi pratikleştirin. Visual Basic ile kodlama yaparak kendi programlarınızı yazın.

İleri Excel Eğitimi Eğitiminin Amacı :

Excel, günümüzde ve iş hayatında yoğun bir şekilde kullanılmakta ve vazgeçilmez bir program haline gelmiştir. Excel'in etkin ve ileri bir şekilde kullanılması firmaların verimliliğini önemli ölçüde artmasına yardımcı olmakta ve dolaylı olarak maliyetlerin düşmesine katkıda bulunabilmektedir. İleri Excel Eğitimi kullanıcılarının çalışmalarını daha kısa zamanda ve başarı ile bitirebilmeleri kendilerini iş hayatında bir adim daha ön plana çıkarmaktadır. Bu eğitimde temel amaç; belirli düzey Excel bilgisine sahip olan kullanıcılara özellikle iş hayatında karşılaşabilecekleri problemlerin çözümünde etkin bir çözüm bulmaktır. En önemli konu çalışanların çalışmalarını bir veritabanı mantığı çerçevesinde düşünüp Excel çalışma dosyalarını ona göre düzenlemeleri ve kullanmalarıdır. Bu çerçevede verilecek eğitim sadece bir takım formüllerin ve Excel' in anlatılması şeklinde olmayacak olup etkin bir Excel çalışma ortamının nasıl yaratılabileceği üzerinde de yoğun bir şekilde durulacaktır. Katılımcılar alınan Excel eğitimi sonunda Excel'i iş hayatında daha verimli bir şekilde kullanabileceklerdir.

Formüller ile Çalışmak:
Temel Fonksiyonlar, Formüllerde Mutlak ve Göreceli Adres Kullanmak, Mantıksal Fonksiyonlar, Metinsel Fonksiyonlar, Arama ve Başvuru Fonksiyonları, Veritabanı Fonksiyonları, Tarihsel Fonksiyonlar, İstatiksel Fonksiyonlar.

Verilerin Düzenlenmesi ve Yorumlanması:
Veri Sıralandırma ve Süzme, Verilerin Sütunlar Şeklinde Bölünmesi, Tekrarlanan Kayıtların Bulunması ve Silinmesi, Veri Sınırlandırması.

Verileri Gruplandırmak:
Ara ve Alt Toplamları Oluşturmak, Veri Gruplamaları, Verilerin Filtrelenmesi, Özetlenmesi, Özet Tablolarını Oluşturmak, Özet Tablolara Alanları Eklemek, Özet Tabloları Biçimlendirmek, Pivot Chart, Veri Konsolidasyonu.

Durum Değerlendirmesi Yapmak:
Hedef Ara ve Senaryolar, Senaryo Sonuçlarının Yorumlanması, Veri Tabloları.

Verilerin Düzenlenmesi:
Stillerin Oluşturulması, Excel Şablonları, Dosyaları Şifre ile Korumak, Dosyanların Yazmaya Karşı Şifrenmesi, Karışık Tablo Ve Formüllerin Analizi, Sayfadaki Belirli Bilgilerin veya Hücrelerin Korunması.

MS Excel Form Kontrolleri ve Makrolar:
Form Kontrolleri, Fonksiyonların Dinamik Hale Getirilmesi, Makro Kaydetmek ve Makro Oluşturmak, Makro Seçenekleri, Makrolar ve Güvenlik.

Farklı Sektörler ile İlgili Uygulamalar:
Farklı Sektörlerel MS Excel Uygulamalarının Analizi, Günlük Kullanım İçin Çok Kullanılan Formüller, Metinsel, Matematiksel ve Tarihsel Formül Uygulamaları.


ya da 2.Seviye bir eğitim:

Giriş:
Formül kullanımı, Temel formüller

Gelişmiş Formüller ve İşlemler:
Özel Yapıştır(Paste Speacial), Ara(LookUp), Düşeyara(VlookUp), Yatayara(HlookUp), İndis(Index), Kaçıncı(Match), ETopla(SumIf), EğerSay(CountIf), EHatalıysa(IsError), Topla.Çarpım(SumProduct).

2007 ile gelen Formüller:
ÇokEğerOrtalama(AverageIfs), ÇokEğerSay(CountIfs), ÇokETopla(SumIfs).

Mantıksal Fonksiyonlar:
Eğer(İf) Fonksiyonu, İç İçe Eğer Fonksiyonu, And Fonksiyonu, Or Fonksiyonu.

Karşılaştırma Fonksiyonları:
Esayıysa, Bul, Özdeş, Formül Denetleme.

Koşullu Biçimlendirme:

Veri Doğrulama:

Metin Fonksiyonları :
Sağdan(Right), Soldan(Left), ParçaAl(Mid), Bul(Find), Birleştir(Concotenate).

Gelişmiş Filtreleme:

Senaryo Yönetimi:

Birleştirme(Consolidate):

Alt Toplam (Sub Total):

Özet Tablo (Pivot Table):
 
 
DUYURULARIMIZ
 
BİREYSEL EĞİTİMLER
 
GRUP EĞİTİMİ
 
MAIL ILETISIM
 
İLETİŞİM
 
HABERDAR OLUN
Kurslarımız ve özel eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Ders İsteği Formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.