VERDİĞİMİZ KURSLAR
 
KURS KAYITLARI
 
SERPER BİLGİSAYAR
 
 
 
AUTOCAD Eğitimi
 
KURS GÜN VE SAATLERİ
GÜNLER
SABAH
ÖĞLE
AKŞAM
PAZARTESİ
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
SALI
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
ÇARŞAMBA
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
PERŞEMBE
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
CUMA
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
CUMARTESİ
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
PAZAR
09.00 - 13.00
13.00 - 18.00
18.00 - 22.00
Kurs Süresi: 90 Saat
Kurs sonunda yapılan sınava göre MEB Onaylı Sertifika verilecektir.
 
KURS İÇERİĞİ
AutoCAD Eğitimi İçin Gerekli Ön Bilgi:
AutoCAD eğitimine katılmak için Windows işletim sistemi ve bilgisayarın çalışma mantığı bilinmelidir. Temel MS Office bilgisine sahip olmak verimi arttıracaktır.

AutoCAD Eğitimina Kimler Katılmalıdır?:

AutoCAD eğitimine; Tüm Mühendis, Mimar, Tasarımcı, Tekniker ve Teknisyenler katılabilirler. Makine, inşaat, Harita, Elektrik ve Elektronik, Tekstil Mühendisleri ve Teknikerleri, iç Mimarlar, Peyzaj Mimarları ve Mimarlar bu eğitime katılabilir. Ayrıca çizim yardımcıları olmak isteyen lise mezunu kişiler de AutoCAD eğitiminden yararlanabilirler.

AutoCAD Eğitiminun Kariyerinize Katkıları:
Adeta CAD standartlarını koyan, dünyanın bir numaralı CAD yazılımları ve CAD çözümleri üreticisi Autodesk'in ürünü olan AutoCAD programı, tüm teknik bireylerin kariyerleri için önkoşul haline gelmiştir. AutoCAD'i kullanmak tüm teknik bireyler için diplomalarını tamamlayan bir yetkinliktir. Çünkü Autodesk'in geliştirdiği programlar mühendislik ve mimarlık sektörlerine yönelik yazılımlara temel oluşturmaktadır. Katılımcılar sektörüne göre ilgili mühendislik, mimarlık veya tasarım firmalarında çalışabilirler. AutoCAD Eğitimi 90 saatlik bir eğitimdir. Her programda öğrencilere proje çalışması yaptırılır. Seçmiş olduğunuz AutoCAD eğitim seansına göre eğitimin tamamlanma süresi değişmektedir.


AutoCAD Eğitimi kapsamında neler öğreneceksiniz?:
Autocad Program arayüzünün tanıtımı ve menülerin kullanımları, Çizim komutlarına giriş , Autocad'de Çizgi çizme yöntemleri , Çember, yay gibi çizim elemanları, Autocad Çizim komutları : xline, mline, polygon, rectangle , Çizim komutları : Mline, Mline stil tanımlama point, point stil tanımlama, spline, Autocad Çizim modları ve ayarları , AutoCAD eğitimi uygulamaları, AutoCAD eğitimleri esnasında çok kullanılan komutlar, Nesne seçme yöntemleri, Düzenleme komutları : Erase (silme ), Copy (kopyalama), Move (taşıma), Offset (öteleme).


Autocad Düzenleme komutları:
Array / Polar (açısal çoğaltma), Mirror (Aynalama), Düzenleme komutları : Trim (budama), Extend (uzatma), Stretch (esnetme), Break ( Kırma ), Düzenleme komutları : Rotate (döndürme), fillet (radius atma), chamfer (pah kırma), Polyline (birleşik çizgi), Pedit.


Autocad Görüntü ayarları ( Zoom, Pan komutları):
Katman oluşturma ve katman özellikleri, Hatch (Tarama ve özellikleri) , Yazı yazma komutları (Dtext, Mtext) , Yazı stili tanımlama.


AutoCAD kursları uygulama örnekleri :
Make Block ( Blok Oluşturma), Autocad için Standart kullanıcı kütüphanesi oluşturma , Wblock, insert block kavramları, Sorgulama komutları , Nesne özelliklerinin değiştirilmesi, Farklı çizim dosyaları arasında kopyalama işlemleri, AutoCAD Eğitimi bittikten sonra kullanabileceğimiz kendi nesne kütüphanesini oluşturma, Autocad Ölçülendirme komutları , Ölçülendirme stili tanımlama , Dwt uzantılı template dosya oluşturma, AutoCAD kursları kapsamında proje üzerinde ölçülendirme uygulamaları, Plot (çıktı alma) işlemleri.


Temel 3 boyutlu çizim elemanları :
Booelan komutları, Extrude, Revolve, Loft, Presspull, Sweep komutları ile 3d model oluşturma, 3D katı nesnelerde Rotate,Array ve Align komutlarının kullanımı , Solid Editing ( Katı Model Düzenleme ) komutlarının kullanımı, Autocad'de Üç boyutlu modellerin gölgelendirilmesi, malzeme atama, kaplama işlemleri, AutoCAD eğitiminin genel sınav ve uygulamalarla değerlendirilmesi , Mesleki Proje Çizimi , AutoCAD Eğitimi içeriğine yeni eklenen Lengthen ( Şekil uzatma ) , Align ( Hizalama) komutlarının kullanımı , AutoCAD kursları eğitimlerimize yeni eklenen Define Attirutes ( Bloklara nitelik ekleme ) özelliğinin kullanımı , AutoCAD Eğitimi eğitimlerinde nesnelere Hyperlink ( Link verme ) özelliğinin anlatımı , AutoCAD kursları esnasında Surface komutu ile yüzey oluşturma , AutoCAD Eğitimi esnasında toplantı masası ve koltuk gibi mobilyaların planlarının çizilmesi , AutoCAD kursları üç boyutlu modelleme uygulamaları kapsamında Dolap, Masa, koltuk, vazo gibi mobilyaların çizilmesi , AutoCAD Eğitimi 2D uygulama projeleri , Mimari Proje çalışması , Döner merdiven uygulaması , Makine parçası çizimi , Peyzaj proje uygulaması , Bina görünüş çizim örnekleri , Tefriş elemanları çizim uygulamaları , Tesisat projelerinde kullanılan sembollerin çizimi ve bloklanması, AutoCAD kursları 3D uygulama projeleri , Koltuk Modelleme çizimi, Masa ve Vazo modelleme uygulaması, Cıvata çizimi, 3 boyutlu iç mekan oda modellemesi, 3 boyutlu bina dış cephe modellemesi, 3 boyutlu çevre düzenleme projesi, Işık ve ışık sistemleri ile sahneyi aydınlatma, Kamera yerleştirme ve kamera ile sahnede dolaşma.

İşletmenlik (MEB) Eğitimi
İleri Excel (110 fonksiyon) Eğitimi
İleri Excel (VBA) Eğitimi
10 Parmak EğitimiPowerpoint Sunum Eğitimi
Visual Basic.NET (MEB) Eğitimi
İleri Visual Basic.NET 2017 Eğitimi
Java Programlama Eğitimi
Fortran Eğitimi
Dev C/C++ Eğitimi
Bilgisayarlı Muhasebe (MEB) Eğitimi
Autocad (MEB) Eğitimi
Grafikerlik (Hızlandırılmış) Eğitimi
Photoshop CC 2018 Eğitimi
Coreldraw 2018 Eğitimi
Web Tasarım (Html/Css/Js) Eğitimi
Web Programlama (PHP) Eğitimi
Web Tasarım Wordpress Eğitimi
Javascript, JQuery Eğitimi
Temel Elektronik Eğitimi
Pardus - Ubuntu Eğitimi
KALI - Backtrack - Linux Eğitimi
SPSS - MiniTAB Eğitimi
Pic - Robotik Eğitimi
Donanım - Teknik Servis Eğitimi
PLC Eğitimi
Cisco Tracer Router (CCNA) Eğitimi
Ağ Tanıtım (Network) Eğitimi
Beyaz Hacker (CEH10) Eğitimi
SQLite - MySQL - ACCESS Eğitimi
Ölçme ve Arıza Tespit Eğitimi
 
 
DUYURULARIMIZ
 
BİREYSEL EĞİTİMLER
 
GRUP EĞİTİMİ
 
MAIL ILETISIM
 
İLETİŞİM
 
HABERDAR OLUN
Kurslarımız ve özel eğitimlerimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Ders İsteği Formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.